obec Desná

okres Jablonec nad Nisou

Vývoj počtu obyvatel a jejich průměrného věku

Sloupec "Změna" se prozatím váže k roku 2020, pro rok 2021 bude přepočítán později.

20082009201020112012201320142015201620172018201920202021 Změna
Počet obyvatel3 4503 4543 4193 2663 2533 2053 1583 1133 1333 1193 1343 0863 0843 112-10,6 %
Počet obyvatel (muži)1 6901 6841 6641 5961 5951 5681 5441 5381 5541 5331 5391 5161 5201 543-10,1 %
Počet obyvatel (ženy)1 7601 7701 7551 6701 6581 6371 6141 5751 5791 5861 5951 5701 5641 569-11,1 %
Průměrný věk40,340,741,041,642,042,542,843,443,443,543,543,944,244,2+3,9
Průměrný věk (muži)38,639,339,640,240,541,041,442,041,742,242,242,542,642,7+4,0
Průměrný věk (ženy)42,041,942,343,043,444,044,244,845,144,744,845,345,745,6+3,7

Zdroj: Český statistický úřad; údaje jsou platné vždy k 1. lednu daného roku

Vyjížďka z obce (SLDB 2011)

cílová obec okres celkemz toho denněza pracíz toho denněza vzdělánímz toho denně
Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou1291211071002221
TanvaldJablonec nad Nisou907869572121
LiberecLiberec705345352518
PrahaHlavní město Praha21873145
HarrachovJablonec nad Nisou1713141033
SmržovkaJablonec nad Nisou1513121033
KořenovJablonec nad Nisou1312131200
JilemniceSemily10410400
Velké HamryJablonec nad Nisou646400
PlavyJablonec nad Nisou646400
Hradec KrálovéHradec Králové601050
Jiřetín pod BukovouJablonec nad Nisou555500
TurnovSemily542133
ZásadaJablonec nad Nisou333300
Mladá BoleslavMladá Boleslav323200
BrnoBrno-město300030
SemilySemily221111
Rokytnice nad JizerouSemily222200
Nová Ves nad NisouJablonec nad Nisou222200
Železný BrodJablonec nad Nisou210021
PlzeňPlzeň-město201010
HejniceLiberec200020
PardubicePardubice200020
StudenecSemily111100
Vysoké nad JizerouSemily110011
KosmonosyMladá Boleslav111100
Rychnov u Jablonce nad NisouJablonec nad Nisou111100
MaršoviceJablonec nad Nisou111100
Lučany nad NisouJablonec nad Nisou111100
Lomnice nad PopelkouSemily100010
Nová PakaJičín100010
KněžmostMladá Boleslav101000
Mnichovo HradištěMladá Boleslav101000
SedlecČeské Budějovice101000
Albrechtice v Jizerských horáchJablonec nad Nisou101000
Kladruby nad LabemPardubice101000
LibuňJičín101000
CELKEM 43033732026011077

Zdroj: Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (ČSÚ). Při interpretaci dat je nutné vzít v potaz míru vyplněnosti dotazníků.

Dojížďka do obce (SLDB 2011)

výchozí obec okres celkemz toho denněza pracíz toho denněza vzdělánímz toho denně
TanvaldJablonec nad Nisou948281691313
Velké HamryJablonec nad Nisou4435443500
Jablonec nad NisouJablonec nad Nisou3131313100
SmržovkaJablonec nad Nisou2115201411
KořenovJablonec nad Nisou1616121244
Zlatá OlešniceJablonec nad Nisou777700
LiberecLiberec646400
Lučany nad NisouJablonec nad Nisou444400
Josefův DůlJablonec nad Nisou444400
PlavyJablonec nad Nisou444400
ZásadaJablonec nad Nisou444400
Železný BrodJablonec nad Nisou434300
DržkovJablonec nad Nisou332211
PěnčínJablonec nad Nisou323200
PrahaHlavní město Praha303000
TurnovSemily222200
Rychnov u Jablonce nad NisouJablonec nad Nisou222200
Nová Ves nad NisouJablonec nad Nisou222200
Jiřetín pod BukovouJablonec nad Nisou222200
Vysoké nad JizerouSemily212100
Stříbrná SkalicePraha-východ202000
Jílové u DržkovaJablonec nad Nisou111100
Rokytnice nad JizerouSemily111100
Paseky nad JizerouSemily111100
KacanovySemily110011
HarrachovJablonec nad Nisou111100
VšetatyMělník111100
Hrádek nad NisouLiberec111100
MaršoviceJablonec nad Nisou111100
HejniceLiberec111100
Albrechtice v Jizerských horáchJablonec nad Nisou110011
Hodkovice nad MohelkouLiberec111100
ChoťánkyNymburk101000
Kutná HoraKutná Hora101000
CELKEM 2732342522132121

Zdroj: Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (ČSÚ). Při interpretaci dat je nutné vzít v potaz míru vyplněnosti dotazníků.