obec Rájec-Jestřebí

okres Blansko

Vývoj počtu obyvatel a jejich průměrného věku

2008200920102011201220132014201520162017201820192020 Změna
Počet obyvatel3 7573 7703 7573 6333 6453 6503 6633 6623 7073 6743 6893 7373 749-0,2 %
Počet obyvatel (muži)1 8581 8661 8681 8091 8161 8211 8331 8431 8701 8561 8601 8971 887+1,6 %
Počet obyvatel (ženy)1 8991 9041 8891 8241 8291 8291 8301 8191 8371 8181 8291 8401 862-2,0 %
Průměrný věk40,140,340,541,041,341,741,842,042,142,442,742,742,9+2,8
Průměrný věk (muži)38,738,939,139,439,740,140,440,540,640,741,141,041,2+2,5
Průměrný věk (ženy)41,541,641,942,642,943,343,243,543,744,244,344,544,6+3,1

Zdroj: Český statistický úřad; údaje jsou platné vždy k 1. lednu daného roku

Vyjížďka z obce (SLDB 2011)

cílová obec okres celkemz toho denněza pracíz toho denněza vzdělánímz toho denně
BlanskoBlansko2842652382214644
BrnoBrno-město2792321861549378
BoskoviceBlansko837753483029
KuřimBrno-venkov3530332822
Černá HoraBlansko2220222000
RáječkoBlansko2014191311
Doubravice nad SvitavouBlansko171412955
BořitovBlansko1211121100
PrahaHlavní město Praha1127042
LetoviceBlansko995544
SpešovBlansko444400
ModřiceBrno-venkov444400
ZlínZlín411130
ŽernovníkBlansko333300
SebraniceBlansko333300
AdamovBlansko333300
Bílovice nad SvitavouBrno-venkov323200
VyškovVyškov222200
ŠlapaniceBrno-venkov222200
LelekoviceBrno-venkov222200
SvitávkaBlansko222200
SloupBlansko222200
PetroviceBlansko222200
LysiceBlansko222200
KotvrdoviceBlansko212100
JihlavaJihlava200020
OlomoucOlomouc200020
PrůhonicePraha-západ202000
OstravaOstrava-město201010
JevíčkoSvitavy111100
Velké OpatoviceBlansko110011
LomniceBrno-venkov110011
JedovniceBlansko110011
DoubravníkBrno-venkov111100
BučoviceVyškov111100
Veverská BítýškaBrno-venkov111100
BlažoviceBrno-venkov111100
ŽďárBlansko111100
VavřinecBlansko111100
UnínBrno-venkov111100
Skalice nad SvitavouBlansko111100
PaměticeBlansko111100
KunštátBlansko111100
Lhota RapotinaBlansko111100
ZnojmoZnojmo100010
Dolní MoravaÚstí nad Orlicí101000
Ústí nad LabemÚstí nad Labem100010
České BudějoviceČeské Budějovice100010
SkalskoMladá Boleslav100010
OpavaOpava100010
HustopečeBřeclav101000
KarvináKarviná100010
CELKEM 843724641556202168

Zdroj: Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (ČSÚ). Při interpretaci dat je nutné vzít v potaz míru vyplněnosti dotazníků.

Dojížďka do obce (SLDB 2011)

výchozí obec okres celkemz toho denněza pracíz toho denněza vzdělánímz toho denně
BlanskoBlansko13812799893938
BořitovBlansko2424171777
BoskoviceBlansko2422232111
RáječkoBlansko232213121010
Doubravice nad SvitavouBlansko2120121199
ŽďárBlansko201798119
KuničkyBlansko1616661010
SpešovBlansko15157788
PetroviceBlansko15139865
BrnoBrno-město1211111011
LysiceBlansko1111101011
LetoviceBlansko11108733
Černá HoraBlansko1097633
DrnoviceBlansko777700
VoděradyBlansko554411
LipovecBlansko442222
SloupBlansko442222
Lhota RapotinaBlansko433211
AdamovBlansko431033
RudiceBlansko332211
OboraBlansko333300
Malá LhotaBlansko333300
Ostrov u MacochyBlansko333300
Újezd u BoskovicBlansko333300
SvitávkaBlansko330033
Ochoz u TišnovaBrno-venkov330033
KunštátBlansko322111
SebraniceBlansko313100
NěmčiceBlansko222200
ŽernovníkBlansko222200
Brťov-JenečBlansko222200
ŽďárnáBlansko222200
Skalice nad SvitavouBlansko221111
JedovniceBlansko220022
PohledySvitavy222200
OkrouhláBlansko202000
RajhradBrno-venkov111100
Bílovice nad SvitavouBrno-venkov111100
Šebrov-KateřinaBlansko111100
Babice nad SvitavouBrno-venkov111100
LomniceBrno-venkov110011
TasoviceBlansko111100
VilémoviceBlansko110011
VysočanyBlansko110011
ValchovBlansko111100
ZhořBrno-venkov110011
KrhovBlansko111100
SvitavySvitavy111100
Česká TřebováÚstí nad Orlicí111100
BenešovBlansko111100
BorotínBlansko111100
CetkoviceBlansko111100
Dlouhá LhotaBlansko111100
HolštejnBlansko110011
JabloňanyBlansko110011
KníniceBlansko110011
KřetínBlansko111100
KřtinyBlansko111100
BedřichovBlansko111100
OlomučanyBlansko111100
RozhraníSvitavy111100
ChrastavecSvitavy101000
Staré MěstoSvitavy101000
KolínKolín101000
OlomoucOlomouc101000
CELKEM 440406304274136132

Zdroj: Sčítání lidu, domů a bytů 2011 (ČSÚ). Při interpretaci dat je nutné vzít v potaz míru vyplněnosti dotazníků.